Sudety

Sudety to łańcuch górski, położny w południowo-zachodniej Polsce. Stosunkowo niedawno zacząłem odkrywać te góry, bo pierwszy raz pojawiłem się w Sudetach, dopiero na swoim pierwszym Rajdzie Majowym z PTTK. Ponieważ bywam tutaj stosunkowo rzadko, głównie ze względu na dojazd, nie będę tworzyć podkategorii artykułów na pasma górskie. Wyjątkiem będzie relacja z przejścia Głównego Szlaku Sudeckiego.
Aby przeczytać artykuł, proszę kliknąć w obrazek.

Obszerna relacja z przejścia Głównego Szlaku Sudeckiego (obecnie jeszcze nie skończona) wraz z poradami jak przygotować się i przejść drugi najdłuższy szlak turystyczny w Polsce.

Majówka w Górach Sowich i Stołowych opisuje moje pierwsze spotkanie z Sudetami. Był wyjazd na Rajd Majowy PTTK w 2016 roku.

Majówka w Karkonoszach – jest to relacja z tygodniowego Rajdu Majowego PTTK. Był to Rajd, na którym zorganizowałem swoją trasę, w dużej mierze biegnącą Głównym Szlakiem Sudeckim (na odcinku od Świeradowa-Zdrój do Domu Śląskiego)

Zimowe Karkonosze – artykuł opisuje czterodniowy, bardzo spontaniczny wyjazd w zimie w Karkonosze. Spontaniczność tego wyjazdu była podyktowana przede wszystkim faktem, że nie doszedł do skutku wyjazd na narty w Alpy oraz fakt, że w Karkonoszach pojawiło się okienko pogodowe.

Czerwcówka w Sudetach czyli o tym, jak optymalnie wykorzystać przejście z nocnej zmiany (koniec pracy o 6:00 w piątek) na popołudniową zmianę (początek pracy o 14:00 w poniedziałek), solidnie się zmęczyć w upale i spróbować zaliczyć trzy szczyty do Korony Gór Polski w dwa dni.

%d blogerów lubi to: