Tajlandia

Tajlandia, Malezja i Singapur w dwa tygodnie – obszerna relacja z nieco ponad dwutygodniowego wyjazdu do Azji Południowo-Wschodniej. Był to mój pierwszy wyjazd w tą część Azji.

Bangkok – ile dni? W artykule opisałem jakie atrakcje warto zobaczyć w Bangkoku i okolicach, w zależności od tego ile dni zamierza się poświęcić na zwiedzanie tego miasta.

Chiang Mai – ile dni? Analogicznie jak w artykule o Bangkoku, również i w tym artykule dowiesz się jakie atrakcje warto zobaczyć na północny Tajlandii, w zależności od długości pobytu w tej części kraju.

Ayutthaya – była stolica Tajlandii w jeden dzień. Z artykułu dowiesz się jak zorganizować jednodniowy wyjazd do Ayutthaya, jednocześnie nie przepłacając za wycieczkę w biurze podróży.

Chiang Rai w jeden dzień – relacja z jednodniowego wyjazdu z Chiang Mai do Chiang Rai, słynącego z przepięknych świątyń.

Doi Inthanon na własną rękę i w jeden dzień – relacja z jednodniowego wyjazdu na najwyższy szczyt Tajlandii. W przeciwieństwie do wielu osób, ja postanowiłem zrealizować go na własną rękę, co nie tylko wyszło bardzo korzystnie finansowo, ale było też świetną przygodą.

Kolej Śmierci w Tajlandii – relacja z jednodniowego wyjazdu na tzw. ,,Kolej Śmierci”. Artykuł opisuje smutną historię tej linii kolejowej. Oprócz tego znajdziecie w nim opis pełnej wycieczki oraz informację jak zorganizować taką wycieczkę, a przy tym nie przepłacić.

Damnoen Saduak – Pływający targ na własną rękę – relacja z jednodniowego wyjazdu z Bangkoku do Damnoen Saduak. Artykuł zawiera również informacje praktyczne jak zorganizować wycieczkę na pływający targ.

Rezerwaty dla słoni w Tajlandii – w artykule opisałem jednodniową wycieczkę do Karen Elephant Experiance, czyli jednego z najlepszych rezerwatów dla słoni w Tajlandii.
Z artykułu dowiesz się również, dlaczego niektóre rezerwaty są rezerwatami tylko z nazwy, a tak naprawdę wycieczka do nich to robienie krzywdy zwierzętom.

Festiwal Loy Krathong w Chiang Mai – obszerny reportaż z jednego z najpiękniejszych festiwali świata, czyli Loy Krathong w Chiang Mai.

Tajlandia w dwa tygodnie – gotowy plan. Artykuł jest jednocześnie relacją z drugiego wyjazdu do Tajlandii oraz gotowym planem podróży, dla kogoś, kto chciałby zorganizować wyjazd do tego kraju na własną rękę, ale nie wie jak się za to zabrać lub po prostu potrzebuje porady w tej sprawie.

%d blogerów lubi to: