Antidotum Airshow 2021 – fotoreportaż

W dniach 17-18 czerwca 2021, po raz pierwszy od roku odbyły się pokazy lotnicze. Pokazy odbyły się na lotnisku w Lesznie i były podzielone na dwa bloki. Pierwszy blok pokazów rozpoczynał się o godzinie 17:20. Drugi blok pokazów, rozpoczynał się o godzinie 20:30.
Pierwszy raz byłem na pokazach w Lesznie i w moim odczuciu, pokazy trzymały bardzo solidny poziom, mogę nawet śmiało powiedzieć, że pomijając kwestię organizacji ruchu wokół lotniska, to te pokazy przewyższyły moje oczekiwania.
Na uwagę zasługuje również fakt, że organizatorzy pokazów, zorganizowali również loty widokowe śmigłowcem oraz awionetką, co nie jest standardem na takich imprezach.
Zapraszam na krótką fotorelację z tego wydarzenia. Jeżeli chcesz powiększyć zdjęcie, wystarczy na nie kliknąć.

Pierwsza część Airshow rozpoczęła się od pokazu zdalnie sterowanych szybowców zespołu RedBull. Na niebie pokazały się również takie zespoły jak Żelazny, Orliki, Aerosparx, Flying Dragons. Z perełek warto wymienić samoloty typu P-51 Mustang, P-38 Lightning, B-25 Mitchell, T-28 Trojan,  L-29 Delfín (który jako pierwszy samolot odrzutowy wzbił się w powietrze z lotniska w Lesznie), SBLim-2 oraz śmigłowiec Bölkow Bo 105, który jest o tyle nietypowym śmigłowcem, że jego konstrukcja umożliwia wykonywanie akrobacji, które zazwyczaj wykonują wyłącznie samoloty akrobacyjne. Przepiękny pokaz solo zaprezentował również Marek Choim.

Druga część Airshow była częścią, podczas której większość zespołów ponownie wykonała swój pokaz, jednak tym razem z użyciem materiałów pirotechnicznych. Na niebie nie pokazały się wszystkie zespoły, za to pojawiły się takie perełki jak F-16, Herkules, Super Puma oraz Łukasz Czepiela, który oprócz swojego pokazu Solo, wystąpił również w formacji The Flying Bulls. Pokazy zakończył zespół Aerosparx.

Bardzo smutna informacja pojawiła się w niedzielę. Okazało się, że samolot North American T-28 Trojan z formacji The Flying Bulls rozbił się na terenie Czech, podczas powrotu z Leszna. Pilot zginął na miejscu, pasażer w szpitalu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: