Złamanie iglic na Rondzie Mogilskim

Dziś (23.05) ok. godziny 7:15 doszło do złamania iglicy, a w zasadzie dwóch iglic na jednej zwrotnicy, na Rondzie Mogilskim. W wyniku awarii motorniczy linii 20 postanowił przerwać przejazd przez łuk (i bardzo duża pochwała dla niego za to, że nie próbował przejazdu) w wyniku czego zostały zablokowany ruch tramwajów w relacjach: Tunel – Al. Powstania Warszawskiego (w przeciwną stronę ruch normalny), Mogilska – we wszystkich relacjach, Al. Powstania Warszawskiego – Lubicz (w przeciwną stronę ruch normalnie). W momencie kulminacyjnym w zatrzymaniu stało ok. 15 tramwajów (!!!). Ruch został wznowiony ok. 7:40
Złamanie iglicy na Rondzie Mogilskim.
Tramwaj linii 20, którego motorniczy zauważył awarie torowiska i postanowił dla bezpieczeństwa wszystkich przerwać kurs.

rm1
rm2
Jedna z dwóch złamanych iglic (na tej samej zwrotnicy), czyli główna przyczyna porannego zamieszania na mieście.
rm3
Jedne z pierwszych uczestników zatrzymania. Chwilę później dwie brygady linii 50 (na zdjęciu i stojąca w połowie tunelu zostały przekierowane na pętle na Wieczystej.rm4
Przez chwilę była nadzieja, że relacja Mogilska – Al. Powstania Warszawskiego będzie możliwa do przejazdu i rozładuje to korek tramwajowy na ul. Mogilskiej jednak okazało się, że jest to niewykonalne.
rm5
Z kolei brygada 20, która utknęła w zatrzymaniu została przekierowana do tunelu odblokowując relacje Al. Powstania Warszawskiego – Tunel.
rm6
Kolejne składy, tym razem stojące od strony ul. Lubicz. Chwilę później podjęto decyzje o przekierowaniu linii 52, 10 i 4 na objazd przez al. Pokoju.
rm7
Pierwsze przejazdy odbywały się przy ścisłym nadzorem pogotowia torowego i nadzoru ruchu, następnie zaczęto spawanie iglic.
rm8

Na koniec jeszcze raz podkreślam motorniczy zatrzymując się przed tą zwrotnicą postąpił BARDZO DOBRZE, bo wjechanie na tak uszkodzoną zwrotnice skończyłoby się wykolejeniem, a w najgorszym wypadku nawet uderzeniem o mur, a nie muszę nikomu tłumaczyć, że bezpieczeństwo to podstawa

Przypominam, zwłaszcza gazetom, portalom internetowym, TV itp., że kopiowanie i wykorzystywanie moich zdjęć, bez mojej zgody, wiedzy i podpisu jest surowo zabronione!!! Kontakt: krzychosphotography@o2.pl

Opublikowane przez krzychosphotography

Witam nazywam się Krzysztof Staszkiewicz, jestem uczniem Technikum Komunikacyjnego nr. 25 w Krakowie. Fotografią interesuje się od 2008 roku i poprzez tego bloga chciałbym pokazać swoje zdjęcia szerszemu gronu odbiorców.

2 myśli w temacie “Złamanie iglic na Rondzie Mogilskim

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: